sp16@sp16.siemianowice.pl
ul. Szymanowskiego 11
41-103 Siemianowice Śląskie
Telefon  32 220 14 80

WYNIKI KONKURSU "KOSTIUM INSPIROWANY INNYM KRAJEM LUB CYWILIZACJĄ"

Niezmiernie nam  miło przedstawić wyniki konkursu pt. „Kostium inspirowany innym krajem lub cywilizacją”. Poziom prac wykonanych na plastyce był bardzo wysoki, a wybór nagrodzonych bardzo trudny. Prace zostały wykonane w technice kolażu uczniowie przedstawili kostium swojego ulubionego, wymarzonego kraju, oraz jego flagę i zabytek. Kostium-ten codzienny i od święta, niegdyś był bardzo drogi, za suknie można było kupić całą wieś, w czasach dawnych gdy nie było smartfonów był symbolem statusu społecznego.

Kryteria oceniania  stanowiły: staranność, pomysłowość, kompozycja, oryginalność użytych materiałów, tło wraz z zabytkiem charakterystycznym dla danego kraju i to coś... co sprawia, że się wygrywa, chcąc spakować walizki i odkryć natychmiast ten kraj, poznać ludzi, ich kulturę, zabytki, przyrodę.

Część prac zaskoczyła oryginalnym wykonaniem, mogłaby stanowić reklamę danego kraju. Uczestnicy przybliżyli nam kraje bardzo dalekie jak Kuba, Meksyk, Turcja, Stany Zjednoczone, największą popularnością cieszyła się Japonia. Strój narodowy, dawny i współczesny intryguje, zaciekawia, zaprasza i jest wizytówka do dalszego poznawania różnorodności innych kultur i cywilizacji.

Prezentujemy wyniki i zdjęcia nagrodzonych i wyróżnionych prac:
1 miejsce:  IGA POCZĘTY  z klasy 6b- Szwajcaria
2 miejsce: LENA KOT z klasy 7a - Chiny
3 miejsce: EMILIA BIELICH z klasy 4a - Hiszpania

Wyróżnienia
1.MARCIN WILCZYŃSKI z klasy 7b -Hiszpania
2.JAKUB STASIUKIEWICZ z klasy 4a -Japonia
3.WIKTOR BUJAK z klasy 7a -Kuba
4.NATALIA BIELICH z klasy 7a -Francja
5.ZUZANNA RYCAR z klasy 5a -Japonia
6.MARYSIA PACHLA z klasy 5b -Włochy.

Zapraszamy na wystawę wszystkich prac w szkole.

Gratulujemy i życzymy wielu artystycznych podróży!
Magdalena Kurek.