15 maj 2024

• Niebywałe, co wyczynia Sabalenka! Numer 1 na świecie. Wyprzedziła nawet Świątek
    Aryna Sabalenka i Iga Świątek po krótkiej przerwie ponownie mogą spotkać się na korcie. W turnieju Rzymie obie awansowały do półfinału i niewiele dzieli nas od powtórki finału z Madrytu. Po zwycięstwie nad Jeleną Ostapenko Białorusinka może pochwalić się niesamowitą statystyką. Pod pewnym względem na kortach ziemnych jest obecnie najlepsza na świecie.
  • PZN ogłosił kadry na sezon 2024/25. Początki przygotowań tuż, tuż!
    20 skoczków i 14 skoczkiń - tyle zawodników i zawodniczek w skokach narciarskich będzie członkami reprezentacji Polski na sezon 2024/25. Dokładny podział na kadry narodowe ma zostać opublikowany pod koniec maja. Wtedy stanie się też jasne m.in. to czy Kamil Stoch będzie trenował indywidualnie z Michałem Doleżalem.
  • Canal+ reaguje na skandal na FAME MMA. Jasne stanowisko. "Niezwłocznie"
    Do ogromnego skandalu doszło podczas ostatniej konferencji FAME MMA, gdzie pobity został Kasjusz "Don Kasjo" Życiński. Federacja za brutalny atak usunęła już Pawła "Tyboriego" Tyburskiego, a teraz na sytuację odpowiedział jej nowy partner. Stacja Canal+, która ma transmitować nadchodzącą galę FAME MMA, zareagowała w stanowczy sposób.

W dniu 7 listopada uczniowie naszej szkoły wzięli udział w kolejnych zawodach sportowych - Mistrzostwach Siemianowic Śląskich w szachach. Nasi reprezentanci wypadli świetnie, rywalizując w tej wyjątkowej dyscyplinie sportu, która wymaga od uczestników nie tyle sprawności fizycznej co intelektualnej.
Drużyna starsza zajęła I miejsce w składzie: Wojciech Szewczyk, Igor Błaszczyk, Piotr Czeszejko-Sochacki oraz Nina Szewczyk. Drużyna młodsza w składzie: Łukasz Kowalik, Michał Wojtasz, Gabriel Rusin oraz jedyną dziewczyna Emilia Wicik zajęli II miejsce. Czekamy na dalsze sukcesy teraz na rejonowych zawodach. Życzymy powodzenia
A.P i M.B