Ze Świata Sportu

16 maj 2024

Najważniejsze, zawsze aktualne wiadomości portalu Sport.pl Gazeta.pl
  • Co za niespodzianka w Lidze Narodów! Najlepsza drużyna świata na kolanach [WIDEO]
    Ogromna niespodzianka na początek żeńskiej Ligi Narodów w siatkówce. Reprezentacja Turcji przegrała z Japonią 2:3 i przerwała serię 16 meczów bez porażki z rzędu. Mistrzynie Europy i liderki rankingu FIVB ostatni raz przegrały z Polską i od tamtej pory grały tie-breaki tylko w najważniejszych momentach.
  • Wielki sukces Polaków! Juventus zdobył Puchar Włoch. Milik bohaterem [WIDEO]
    Wojciech Szczęsny i Arkadiusz Milik kończą sezon ze zdobytym trofeum. Ich Juventus w wielkim finale Pucharu Włoch na Stadio Olimpico pokonał Atalantę Bergamo 1:0. Polacy tym razem zgodnie rozpoczęli tylko na ławce rezerwowych. Na niespełna 10 minut wszedł z niej jedynie ten drugi. Choć bramki nie zdobył, mocno przyczynił się do końcowego triumfu i został królem strzelców rozgrywek.
  • Tak wygląda tabela MŚ po niezwykle zaciętej walce Polaków
    Porażką 0:4 zakończył się środowy mecz Polski ze Słowacją na mistrzostwach świata elity w hokeju. Biało-Czerwoni wciąż mają na koncie tylko jeden punkt i w zasadzie są już bez szans na wyjście z grupy. Przed Polakami jeszcze spotkania ze Stanami Zjednoczonymi, Niemcami i Kazachstanem.

Nasza szkoła przystąpiła do Programu Sportowe Talenty, który realizowany jest przez Ministerstwo Sportu i Turystyki we współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej.

Jego celem jest zdiagnozowanie poziomu kondycji fizycznej dzieci w polskich szkołach oraz wyszukiwanie najbardziej utalentowanych sportowo uczniów. Fundamentem programu jest koncepcja sprawności fizycznej warunkującej zdrowie (Health Related Fitness), zaś narzędziem pozwalającym na operacjonalizację działań platforma informatyczna SportoweTalenty.pl - udostępniona nauczycielom w celu wprowadzania i monitorowania wyników pomiarów somatycznych i badań sprawnościowych przeprowadzanych podczas lekcji wychowania fizycznego.

Wkrótce pierwsze testy naszych uczniów :)