18 maj 2024

• Polska klątwa na igrzyskach. Świątek mówi wprost: Mamy problem
    Iga Świątek chorążym polskiej reprezentacji olimpijskiej na igrzyskach w Paryżu? Jako Sport.pl zapytaliśmy o to w Rzymie naszą tenisistkę. - To byłby ogromny zaszczyt. Nie koncentruję się na klątwach, ale myślę, że musiałabym opuścić ceremonię otwarcia - powiedziała Świątek.
  • Kapitalne wieści dla Świątek tuż przed finałem. Scenariusz marzeń
    Iga Świątek jest już dziewiątą tenisistką wszech czasów pod względem liczby tygodni na pierwszym miejscu w rankingu WTA. Obecny tydzień jest 103., w którym króluje w kobiecym tenisie. Jak to jednak wygląda w kwestii finału w Rzymie oraz nadchodzącego Rolanda Garrosa? Czy Aryna Sabalenka może za chwilę wyprzedzić Polkę? Okazuje się, że kluczowy w tej sprawie będzie sobotni finał między obiema paniami.
  • Szpilka i Wybrańczyk żyją bez ślubu i dzieci. Oto powód
    Artur Szpilka i Kamila Wybrańczyk w związku pozostają od wielu lat. To ona zmieniła jego życie i pomogła mu wyjść na prostą. Nie wszyscy jednak wiedzą, że para nigdy nie zdecydowała się na ślub. - Mogę być wieczną narzeczoną, mi to nie przeszkadza - podkreśliła Wybrańczyk swego czasu w rozmowie z boxing.pl. Podobnie podchodzi do kwestii macierzyństwa.

W dniu 7 września obchodzimy Światowy Dzień Fair Play ustanowiony w 2020 roku przez Międzynarodowy Komitet Fair Play (CIFP). To inicjatywa, mająca na celu promocję fair play i wartości etycznych w sporcie i w życiu. ,,Ten dzień jest ważny, ponieważ staramy się uczynić świat miejscem lepszym do życia i dorastania poprzez przykład uczciwej gry w sporcie’’ – powiedział Jeno Kamüti, prezydent Międzynarodowego Komitetu Fair Play. Nasza szkoła przyłączyła się do  udziału  a uczniowie w ramach lekcji  wychowania fizycznego uczestniczyli różnych grach i zabawach, w których podkreślane były zasady fair play.

Anna Ślęzak, Aleksandra Peczyńska