Ze Świata Sportu

18 maj 2024

Najważniejsze, zawsze aktualne wiadomości portalu Sport.pl Gazeta.pl
  • Niepokój przed meczem Świątek - Sabalenka. "Zrobię wszystko, co w mojej mocy"
    Aryna Sabalenka awansowała do finału turnieju WTA 1000 w Rzymie. Wiceliderka światowego rankingu po znakomitym meczu pokonała w dwóch setach Danielle Collins. Od jakiegoś czasu Białorusinka musi walczyć nie tylko z kolejnymi przeciwniczkami, ale także w problemami zdrowotnymi. Teraz 26-latka podzieliła się sensacyjnym wyznaniem. Okazuje się, że była o krok od wycofania się z tego turnieju.
  • "Spoczywaj w spokoju. Byłeś jednym z moich ulubionych graczy w dzieciństwie"
    Smutne wieści docierają do nas z Nowej Zelandii. W wieku 61 lat zmarł Dene O'Kane - legendarny snookerzysta. Media podają, że ćwierćfinalista mistrzostw świata w snookerze z 1987 roku nagle upadł w domu i lekarzom nie udało się go uratować. Fani składają kondolencje rodzinie. - Spoczywaj w spokoju. Byłeś jednym z moich ulubionych graczy w dzieciństwie - czytamy.
  • Dwa gole i dwie czerwone kartki w meczu Ekstraklasy
    Dwa gole i dwie czerwone kartki - w meczu w Zabrzu pomiędzy Górnikiem a Puszczą Niepołomice emocji nie brakowało, ale choć goście z Niepołomic przez 70 minut grali w przewadze liczebnej, spotkanie zakończyło się remisem 1:1, bo na gola Adriana Kapralika odpowiedział w drugiej połowie Jakub Bartosz. Górnik oddalił się od podium i europejskich pucharów, z kolei Puszcza wciąż nie zapewniła sobie utrzymania w ekstraklasie.

Na sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 20 najlepsi tenisiści stołowi klas 4-6 i 7-8 rywalizowali w Mistrzostwach Siemianowic Śląskich. W zawodach startowała również nasza reprezentacja uzyskując dobre wyniki. Co prawda młodsi uczniowie "szesnastki" nie zdołali awansować z grupy do fazy finałowej ale za to starszym pingpongistom poszło zdecydowanie lepiej. Chłopcy po zaciętej grze ostatecznie znaleźli się tuż za podium, na 4 miejscu. Natomiast drużyna dziewcząt po równie zaciętej rywalizacji mogła cieszyć się z brązowych medali.