mLEGITYMACJA

05 marzec 2024

Najważniejsze, zawsze aktualne wiadomości portalu Sport.pl Gazeta.pl
  • Media: Polska gospodarzem Euro! Odbierze turniej Rosji
    Rosja zapłaci kolejną sportową karę za trwającą dwa lata wojnę w Ukrainie. Kraj rządzony przez Władimira Putina jest wykluczony z najważniejszych imprez i po m.in. mistrzostwach świata w siatkówce stracił szansę na zorganizowanie kolejnego ważnego turnieju. Wtedy organizację MŚ przejęła Polska i Słowenia, a teraz także nasz kraj będzie jednym ze współorganizatorów zawodów odebranych Rosji.
  • Włosi nie owijają w bawełnę. Co za słowa o polskim piłkarzu!
    "Decydujący" - tak Karola Świderskiego określili włoscy dziennikarze. Nic dziwnego, skoro dzięki trafieniu Polaka Hellas Verona pokonał Sassuolo 1:0 w ostatnim meczu Serie A. 28-krotny reprezentant Polski został doceniony przez włoskie media, a jeden z ekspertów poświęcił mu cały felieton, w którym porównał go do najlepszych polskich piłkarzy. "Prawdziwa hybryda nowoczesnego napastnika" - czytamy.
  • Uwaga, hit! ZAKSA idzie na całość. Ten ruch może ich wynieść na szczyt
    Po niespełna półtora roku Tuomas Sammelvuo przestał pełnić funkcję trenera ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, a tymczasowym szkoleniowcem został Adam Swaczyna. I mimo że sezon wciąż trwa, to władze klubu nie marnują czasu i rozglądają się za nowym trenerem. Jak donosi Jakub Balcerzak, w kręgu zainteresowania kędzierzyńskiej ekipy znalazła się absolutna legenda siatkówki. W przeszłości już pokazała, że wie, jak poprowadzić drużynę do mistrzostwa.

Nasza szkoła przystąpiła do Programu Sportowe Talenty, który realizowany jest przez Ministerstwo Sportu i Turystyki we współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej.

Jego celem jest zdiagnozowanie poziomu kondycji fizycznej dzieci w polskich szkołach oraz wyszukiwanie najbardziej utalentowanych sportowo uczniów. Fundamentem programu jest koncepcja sprawności fizycznej warunkującej zdrowie (Health Related Fitness), zaś narzędziem pozwalającym na operacjonalizację działań platforma informatyczna SportoweTalenty.pl - udostępniona nauczycielom w celu wprowadzania i monitorowania wyników pomiarów somatycznych i badań sprawnościowych przeprowadzanych podczas lekcji wychowania fizycznego.

Wkrótce pierwsze testy naszych uczniów :)

W dniu 10.11.2023 w III LO im. Stefana Batorego w Chorzowie nasze reprezentacje rozegrały zawody rejonowe. Uczniowie klas 7-8 zagrali świetnie i zajęli I miejsce, co oznacza, że jedziemy na zawody wojewódzkie. Gratulujemy i trzymamy kciuki za dalsze sukcesy.
AP

Czytaj więcej: KOLEJNY SUKCES SZACHISTÓW

W dniu 7 listopada uczniowie naszej szkoły wzięli udział w kolejnych zawodach sportowych - Mistrzostwach Siemianowic Śląskich w szachach. Nasi reprezentanci wypadli świetnie, rywalizując w tej wyjątkowej dyscyplinie sportu, która wymaga od uczestników nie tyle sprawności fizycznej co intelektualnej.
Drużyna starsza zajęła I miejsce w składzie: Wojciech Szewczyk, Igor Błaszczyk, Piotr Czeszejko-Sochacki oraz Nina Szewczyk. Drużyna młodsza w składzie: Łukasz Kowalik, Michał Wojtasz, Gabriel Rusin oraz jedyną dziewczyna Emilia Wicik zajęli II miejsce. Czekamy na dalsze sukcesy teraz na rejonowych zawodach. Życzymy powodzenia
A.P i M.B

Czytaj więcej: SUKCESY NASZYCH SZACHISTÓW

W naszej szkole odbyły się Mistrzostwa Siemianowic Śląskich w koszykówce dziewcząt i chłopców klas VIII.  Chłopcy w składzie Filip Matonia, Tytus Czyżewski, Michał Wasik, Szymon Radwan, Arkadiusz Irla, Krzysztof Gawroński, Filip Pałka, Antoni Staroń, Oliwier Sommer oraz Robert Jan  w finale zajęli II miejsce ustępując tylko kolegom ze Szkoły Podstawowej nr 5. Natomiast reprezentacja dziewcząt  po bardzo zaciętej grze niestety nie awansowała do rundy finałowej.

Gratulujemy i życzymy dalszych wam dalszych sukcesów!!!

Anna Ślęzak

Czytaj więcej: MISTRZOSTWA SIEMIANOWIC KLAS VII-VIII

W naszej szkole odbyły się Mistrzostwa Siemianowic Śląskich w koszykówce dziewcząt i chłopców klas IV-VI. Reprezentacja dziewcząt naszej szkoły niestety nie awansowała do rundy finałowej. Natomiast chłopcy w składzie Marcin Koziołek, Kacper Marszałek, Leon Kałuża, Wiktor Bujak, Artur Topczewski, Marcin Wilczyński, Sebastian Imiolczyk, Filip Dziemianowicz, Kamil Zapała oraz Kacper Breguła finale zajęli II miejsce ustępując tylko kolegom ze Szkoły Podstawowej nr 4. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

Czytaj więcej: MISTRZOSTWA SIEMIANOWIC KLAS IV-VI

W czwartek 26. 10. reprezentacja SP16 w piłce nożnej w składzie:
Marcin Koziołek, Artur Topczewski, Igor Błaszczyk, Piotr Czeszejko- Sochacki, Natalia Pełka, Kacper Breguła, Filip Dziemianowicz, Sebastian Imiołczyk, Kamil Zpała, zdobyli II miejsce w Mistrzostwach Siemianowic Śląskich w piłce nożnej. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.?⚽️
Aleksandra Peczyńska

Czytaj więcej: SREBRO PIŁKARZY

W dniu 7 września obchodzimy Światowy Dzień Fair Play ustanowiony w 2020 roku przez Międzynarodowy Komitet Fair Play (CIFP). To inicjatywa, mająca na celu promocję fair play i wartości etycznych w sporcie i w życiu. ,,Ten dzień jest ważny, ponieważ staramy się uczynić świat miejscem lepszym do życia i dorastania poprzez przykład uczciwej gry w sporcie’’ – powiedział Jeno Kamüti, prezydent Międzynarodowego Komitetu Fair Play. Nasza szkoła przyłączyła się do  udziału  a uczniowie w ramach lekcji  wychowania fizycznego uczestniczyli różnych grach i zabawach, w których podkreślane były zasady fair play.

Anna Ślęzak, Aleksandra Peczyńska

Czytaj więcej: MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ FAIR PLAY.

CERTYFIKATY

• logo_klubu_szkol.jpg .jpg