sp16@sp16.siemianowice.pl
ul. Szymanowskiego 11
41-103 Siemianowice Śląskie
Telefon  32 220 14 80

DZIEŃ KOBIET W KLASIE 1A

Dzień Kobiet w 1 a odbył się w bardzo miłej atmosferze.  Wszystkie dziewczynki otrzymały od swoich kolegów portfele na zakupy. Bardziej już kobiet uszczęśliwić się chyba nie da :))) Dziękujemy!!!

Czytaj więcej: DZIEŃ KOBIET W KLASIE 1A

KONCERT CHÓRU "NUTA"

   

Dnia 13 grudnia Chór Nuta prowadzony przez panią Karolinę Kaczmarczyk i panią Wiolettę Wanot miał swój sceniczny debiut na przytulnej scenie Biblioteki Miejskiej w Siemianowicach  Śląskich. Uczniowie zaprezentowali znane i lubiane piosenki świąteczne. Mali artyści akompaniowali również do tradycyjnej kolędy pt. "Lulajże Jezuniu" na skrzypcach i fletach. Spotkanie współprowadził pan Grzegorz Jurkiewicz,  a na gitarze akompaniowała gościnnie pani Anna Markewka, za co serdecznie dziękujemy. Dziękujemy także dzieciom, rodzicom,  gospodarzom Biblioteki na czele z Panią Dyrektor Wiesławą Szlachtą, Pani Naczelnik Wydziału Edukacji - Annie Sobieraj oraz wszystkim zaproszonym gościom za to, że z nami byli.  

Życzymy zdrowych,  spokojnych  Świąt Bożego Narodzenia.  
 
Karolina Kaczmarczyk
Wioletta Wanot

SOKOLE RANCZO

     

     Dnia 26 września 2017 r grupa przedszkolna "Pszczółki " i klasa 1 b wybrały się na wycieczkę do Biskupic - gospodarstwa agroturystycznego Sokolego Rancza. Na miejscu czekało dzieci mnóstwo atrakcji. Uczniowie mieli okazję zobaczyć piękny jesienny pejzaż Gór Sowich, ogródek i warzywnik prowadzony przez właścicieli gospodarstwa oraz wybieg dla koni, kóz, owiec, kucyka i osiołka. Dzieci uczestniczyły w warsztatach na temat " Owca beczy a koń rży". Najciekawszą atrakcją była przejażdżka na kucyku. Właściciele gospodarstwa przygotowali dla dzieci kiełbaskę i ziemniaki z ogniska. Piękna pogoda sprawiła, że uczniowie mogli korzystać z atrakcji na placu zabaw. Wycieczka była bardzo udana i dzieci zmęczone, ale szczęśliwe wróciły do domu.

ZAŚPIEWAM CI MAMO...

ZAŚPIEWAM CI MAMO...

 

" Pięknie żyć znaczy kochać świat..."

 

Już trzeci rok chór Nuta śpiewa dla mamy na koncercie zorganizowanym przez Siemianowicki Dom Kultury Jordan pod patronatem prezydenta miasta, Pana Rafała Piecha. Tym razem dzieci zaprezentowały piosenkę pt. "Pięknie żyć", bo czegoż innego możemy życzyć naszym kochanym mamom!

KK


 

KLASOWY WIECZÓR FILMOWY

 

KLASOWY WIECZÓR FILMOWY

 

Uczniowie klasy 3b żyć po prostu bez siebie nie potrafią. Całe dnie mogliby spędzać w szkole byle tylko na zabawie. W czwartek 25 maja spotkaliśmy się w klasie by pooglądać filmy, pograć w gry planszowe no i zjeść pyszną pizzę. Zabawa była przednia i o godz. 20 z trudem rozeszliśmy się do domu. Tak to można w szkole przebywać - bardzo chętnie i zawsze!!!

 

K.K.