sp16@sp16.siemianowice.pl
ul. Szymanowskiego 11
41-103 Siemianowice Śląskie
Telefon  32 220 14 80

WIZYTA W URZĘDZIE MIASTA

W czwartek 26 kwietnia uczniowie klasy III gimnazjum wybrali się do Urzędu Miasta w Siemianowicach Śląskich. W pierwszej części wizyty uczniowie zostali oprowadzenie po gmachu Urzędu, mogli dowiedzieć się, gdzie załatwić wybrane sprawy urzędowe, gdzie zlokalizowane są gabinety Prezydenta oraz Przewodniczącego Rady Miasta, jaka jest historia naszej gminy oraz poznać zasady funkcjonowania samorządu terytorialnego. Następnie młodzież udała się na salę obrad, gdzie od godz. 13 obserwowała sesję Rady Miasta.

MD

Czytaj więcej: WIZYTA W URZĘDZIE MIASTA

WIZYTA W MIEJSKIEJ BIBLIOTECE PUBLICZNEJ

 

We wtorek 24 kwietnia uczniowie klasy II i III gimnazjum uczestniczyli w spotkaniu z dziennikarzem Wojciechem Kempą. Dziennikarz, posiłkując się filmami oraz zdjęciami, opowiadał o swoim pobycie w objętej konfliktem zbrojnym Syrii.

MD

75 ROCZNICA WYBUCHU POWSTANIA W GETCIE WARSZAWSKIM

Akcja Żonkile

 

Kolejny rok z rzędu uczniowie naszej Szkoły poprzez przypięcie symbolicznych żonkili, uczcili pamięć uczestników powstania w warszawskim getcie w 1943 r. Akcję ŻONKILE organizuje Muzeum Polin z Warszawy, w jej ramach młodzież będzie również uczestniczyć  w zajęciach edukacyjnych.
MD
Czytaj więcej: 75 ROCZNICA WYBUCHU POWSTANIA W GETCIE WARSZAWSKIM

DORADZTWO ZAWODOWE

W dniu dzisiejszym klasa 3a gimnazjum zapoznała się z ofertą edukacyjną Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Siemianowicach Śląskich. Tematem przewodnim była BRANŻOWA SZKOŁA I STOPNIA. Podczas zwiedzania szkoły i zapoznawania się z proponowaną ofertą mogliśmy obejrzeć  nowoczesne pracownie zawodowe.  Szkoła oferuje naukę w zawodach:

 -mechanika – montera maszyn i urządzeń,

- fryzjera,

-sprzedawcy,

- monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie,

- elektryka,

- elektromechanika.

Dziękujemy za ciepłe przyjęcie i gościnność  Pani Dyrektor oraz  gronu pedagogicznemu.

Czytaj więcej: DORADZTWO ZAWODOWE

KLASÓWKA POWSTAŃCZA 2018

20 marca br. uczniowie klasy II gimnazjum Igor Tokarski i Sebastian Wicik uczestniczyli w kolejnej edycji konkursu Klasówka Powstańcza. Konkurs ma charakter cykliczny, organizowany jest Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach, Instytut Historii UŚ oraz Regionalny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli WOM. W minionym roku Igor Tokarski uzyskał podczas finału w Krakowie tytuł finalisty. W tym roku życzymy naszym uczniom wyjazdu na finał w Poznaniu.