sp16@sp16.siemianowice.pl
ul. Szymanowskiego 11
41-103 Siemianowice Śląskie
Telefon  32 220 14 80

#BURZAMÓZGÓW W SP16

Uczniowie naszej szkoły od początku roku szkolnego biorą udział w programie #SUPERKODERZY, w trakcie którego mogą poszerzać swoją wiedzę w temacie programowania. To jednak nie jedyny projekt Fundacji Orange realizowany w naszej szkole. W tym tygodniu uczniowie klasy 7b mieli okazję uczestniczyć w zajęciach w ramach projektu #BurzaMózgów 2 – Nowy Wygenerowany Świat. w trakcie zajęć uczniowie mogli zapoznać się z aktualnymi możliwościami sztucznej inteligencji (AI), poznać narzędzia i programy, a także zagrać z AI min. w grę w odgrywanie ról. Ciekawe doświadczenie :)

Sztuczna inteligencja (AI) już od dłuższego czasu przestaje być abstrakcyjnym pojęciem, stając się integralną częścią naszego życia codziennego. W ostatnim czasie mamy do czynienia z prawdziwą rewolucją, nasze codzienne interakcje z AI stały się coraz częstsze. Obecnie aplikacje potrafią prowadzić rozmowy, pisać artykuły, a nawet tworzyć fotorealistyczne obrazy i filmy. Technologie te, niegdyś dostępne tylko dla specjalistów, dziś są na wyciągnięcie ręki każdego z dostępem do internetu. Przełom w percepcji AI jest faktem. Z technologii przyszłości stała się ona rzeczywistością, dostępną i zrozumiałą dla wszystkich. (https://www.burzamozgow.com/)

Czytaj więcej: #BURZAMÓZGÓW W SP16

DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU

Tuż po feriach obchodziliśmy w szkole Dzień Bezpiecznego Internetu. We wszystkich klasach przeprowadzone zostały zajęcia dotyczące bezpieczeństwa w Internecie. Na informatyce utrwalono zasady właściwego korzystania z Internetu, ochrony swoich danych osobowych, zabezpieczania urządzeń przed szkodliwym oprogramowaniem, a także stosowania na co dzień netykiety. Ponadto klasy starsze wykonały na zajęciach z wychowawcą plakaty dotyczące bezpieczeństwa w sieci.

Zorganizowano także turniej wiedzy o bezpieczeństwie w sieci. Miejsce I zajęli Leon Kałuża i Wiktor Bujak z kl. 7a, miejsce II Artur Topczewski z kl. 7b, a miejsce III Emilia Trela i Wiktoria Bronieska z kl. 6a. Gratulujemy! 

Dziękujemy za zaangażowanie i pamiętajmy o wszystkich zasadach bezpieczeństwa w sieci na co dzień!

BR

Czytaj więcej: DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU

KLASY 1-3 W PARKU TRADYCJI

 

27 lutego najmłodsze klasy naszej szkoły udały się do Parku Tradycji w Siemianowicach Śląskich na projekcję filmu edukacyjnego "Solan i Ludwig - misja księżyc". 

Czytaj więcej: KLASY 1-3 W PARKU TRADYCJI

DZIEŃ OTWARTY NASZEJ SZKOŁY

 

Dnia 21.02.2024 odbył się Dzień Otwarty w Naszej Szkole. Wszyscy, którzy zdecydowali się na odwiedzenie naszej placówki w tym dniu, po krótkim występie artystycznym mogli uczestniczyć w zorganizowanych zajęciach plastycznych, szachowych, językowych oraz zajęciach z programowania. Nasi przyszli pierwszoklasiści oraz ich rodzice mogli również zwiedzić szkołę, zapoznając się  przy tym z różnymi ciekawymi miejscami, jak salę ze ścianą wspinaczkową, salę SI, salę Cicho-szaaa, salę logopedyczną, świetlicę. Dzieci uczestniczyły także w pokazowych zajęciach z robotyki oraz techniki. Mogły również zobaczyć jak działa drukarka 3D, na której przygotowano breloczki, które otrzymali podczas zwiedzania szkoły. 

Dziękujemy za przybycie i do zobaczenia we wrześniu.

Czytaj więcej: DZIEŃ OTWARTY NASZEJ SZKOŁY

ZAJĘCIA SPORTOWO-TANECZNE W KL. 3B

W dniu 16.02. do klasy 3B zawitali licealiści z I Liceum Ogólnokształcącego im. J. Śniadeckiego w Siemianowicach Śląskich wraz z wychowawczynią p. Iwoną Rutkowską- Pędzijską. Nasi starsi koledzy poprowadzili zajęcia sportowo- taneczne pt. "Rusz się z nami, bo w szkole ruszamy nie tylko głowami". Dowiedzieliśmy się dużo i utrwaliliśmy wiedzę na temat dyscyplin sportowych również po angielsku, następnie nauczyliśmy się układu tanecznego, a na koniec bawiliśmy się z naszymi starszymi kolegami w różne zabawy. Zajęcia przebiegły w miłej i serdecznej atmosferze i już umówiliśmy się na kolejne o tematyce ekologicznej.

M.B.

Czytaj więcej: ZAJĘCIA SPORTOWO-TANECZNE W KL. 3B

WYRÓŻNIENIE W KONKURSIE PLASTYCZNYM

W zorganizowanym przez MDK w Krakowie ogólnopolskim konkursie na maskę tradycyjną i współczesną, uczeń naszej szkoły, Franciszek Lew-Wostal otrzymał wyróżnienie. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów plastycznych.

Czytaj więcej: WYRÓŻNIENIE W KONKURSIE PLASTYCZNYM

"Z NIECZEGO COŚ..." - CZYLI JAK ZROBIĆ MASKOTKĘ ZE SKARPETKI LUB RĘKAWICZKI

Uczniowie klasy 4b i 5b na zajęciach "Młodego artysty" ze zwykłych skarpetek i rękawiczek stworzyli zwierzątka i maskotki. Świetnie bawiliśmy się w klimacie recyklingu, ekologicznym i "przytulaśnym". Może w przyszłości zrealizujemy teatr lub przedstawienie i wprowadzimy element animacji oraz przygody teatralnej.
Magdalena Kurek.

Czytaj więcej: "Z NIECZEGO COŚ..." - CZYLI JAK ZROBIĆ MASKOTKĘ ZE SKARPETKI LUB RĘKAWICZKI