sp16@sp16.siemianowice.pl
ul. Szymanowskiego 11
41-103 Siemianowice Śląskie
Telefon  32 220 14 80

SZKOŁA MYŚLENIA POZYTYWNEGO

Nasza szkoła bierze udział w programie Szkoła Myślenia Pozytywnego.  To autorski program certyfikacyjny stworzony i realizowany od 2016 przez Fundację Instytut Edukacji Pozytywnej.
Głównym celem Programu jest promocja i profilaktyka zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży oraz nauka jak dbać o dobrostan psychiczny, co na niego wpływa i jak on wpływa na nasze funkcjonowanie. Szkoła Myślenia Pozytywnego to roczna przygoda pełna wrażeń, empatii, zrozumienia i pracy nad otwartością, holistycznym dbaniem o zdrowie, o siebie i otoczenie.
W czasie trwania Programu, wspólnie przechodzimy przez różnorodne aspekty wpływające na zdrowie psychiczne zarówno dzieci i młodzieży oraz osób dorosłych z ich otoczenia.
Program certyfikacyjny SMP 2.0 w tym roku przewiduje 2 duże moduły tematyczne.

Moduł 1.Komunikacja międzykulturowa
Moduł 2. Rozwiązywanie konfliktów w środowisku szkolnym

W ramach programu uzyskuje dostęp no szkoleń dla nauczycieli i rodziców, materiały do pracy z dziećmi i wsparcie merytoryczne w realizacji programu. O kolejnych działaniach, szkoleniach będę informować na bieżąco.

Link do strony programu: https://programsmp.pl/

Katarzyna Jadwiszczok